Ceny paliw na stacjach powinny spadać przynajmniej do końca stycznia


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Premierzy Litwy, Łotwy i Estonii - Andrius Kubilius, Valdis Dombrovskis i Andrus Ansip - potwierdzili w piątek w Wilnie raz jeszcze zainteresowanie budową nowej elektrowni atomowej na Litwie i postanowili zaprosić do udziału w projekcie inwestora strategicznego. Aż 47 proc. respondentów deklaruje, że w trakcie kariery zawodowej zmieniało pracę od dwóch do pięciu razy - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". 19 proc. zmieniło pracę raz, a 4 proc. od sześciu do dziesięciu razy. - Około 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 53-letni maszynista prowadzący w sobotę jędrzejowską wąskotorówkę Ciuchcia Ekspres Ponidzie - poinformowała Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z zespołu prasowego ...Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji. … ten ma kłopoty z policją, szczególnie jeśli poprzedniego dnia był na alkoholowej imprezie. Przekonał się o tym 56 – letni kierowca mężczyzna mercedesa sprinter, którego ... Rosyjska spółka zamierza zwiększyć wydobycie gazu w 2013 roku do poziomu 565 mld sześc.

– Małe i średnie firmy potrafią szybko i skutecznie dostosować się do zmiennej sytuacji rynkowej. Dzięki ich działalności, skutki światowego kryzysu gospodarczego są w Polsce mniej odczuwalne – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji „Wyzwania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w czasie kryzysu”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


Na temat regulacji prawnych, szkolenia kadr oraz organizacji energetyki jądrowej, w tym dozoru jądrowego i radiologicznego rozmawiała z przedstawicielami amerykańskiej administracji rządowej i instytucji zajmujących energią atomową Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanny Trojanowskiej. Ministerstwo Finansów zaoferuje w poniedziałek, 29 marca, bony 52-tygodniowe za 700-1.000 mln zł - podał resort w piątek w komunikacie. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak spotkał się w piątek z marszałkiem Sejmu, pełniącym obowiązki prezydenta Bronisławem Komorowskim, w sprawie umowy gazowej z Rosją - poinformowała PAP rzeczniczka resortu Agnieszka Gapys.EuroLOT – regionalny przewoźnik należący do Skarbu Państwa i Polskich Linii Lotniczych LOT - podpisał dziś umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie czarteru dwóch samolotów ... Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach. Ministerstwo Gospodarki zwraca się z prośbą o nadsyłanie uwag do polskiej wersji pakietu REACH w terminie do 17 lutego 2007 roku.

Sąd zajmie się pozwami mieszkańców ws. podwyżki czynszu


Białostocki sąd rejonowy rozpatrzy blisko 70 pozwów mieszkańców przeciwko Zarządowi Mienia Komunalnego gminy Białystok, w związku z obowiązującymi od 1 lipca podwyżkami czynszów w lokalach komunalnych.

UOKiK: ponad 2,2 mln zł kary dla PKP Intercity


Ponad 2,2 mln zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na PKP Intercity. UOKiK uznał, że przewoźnik wbrew prawu ograniczał prawo pasażerów do zmiany terminu odjazdu, celu podróży i klasy pociągu tuż przed podróżą. Spółka chce się odwołać od tej decyzji.

Właściciel Airbusa, koncern EADS, ma 763 mln euro straty


Największy europejski koncern zbrojeniowy, a także właściciel Airbusa, podał, że w 2009 r. zanotował stratę netto na poziomie 763 mln euro.

Indeks WIG20 rozpoczął nowy tydzień na plusie


- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

NBP: Eksport wzrósł w o 21,5%, import o 23,0% w kwietniu