Tragedia Haiti...


W ubiegły wtorek Haiti nawiedziło najsilniejsze od 200 lat trzęsienie ziemi. Wstrząsy o silne ponad 7 stopni w skali Richtera obróciły w gruzy stolicę kraju - Port-au-Prince.

W okolicach Różana na Mazowszu zginął litewski kierowca uciekający przed patrolem drogówki. Z powodu przedawnienia karalności czynu Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu (Dolnośląskie) umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowego oznakowania wiaduktu kolejowego w Świdnicy, pod który w marcu 2009 r. wbił się autokar przewożący dzieci. Amerykanie z magazynu "Forbes" przedstawili najnowszą, tegoroczną listę najdroższych samochodów świata. Pod uwagę brano wyłącznie pojazdy dopuszczone do normalnego ruchu i pochodzące z normalnej produkcji.Peugeot BB1 - koncepcyjny samochód miejski francuskiej marki rozpoczyna właśnie swoją promocyjną wycieczkę po Europie. Za zaostrzeniem kar dla nietrzeźwych kierowców opowiedziały się w środę wszystkie kluby poselskie. Komisja Europejska ostrzegła w piątek, że po raz ostatni wzywa kraje członkowskie do dobrowolnego wprowadzenia nowego systemu bezpieczeństwa w samochodach, który samodzielnie powiadamia o wypadku, nawet jeśli kierowca straci przytomność.

Tylko w 2008 roku nietrzeźwi uczestniczyli w 6375 wypadkach (13 proc. wszystkich wypadków na polskich drogach).

Ruszyła pierwsza marketingowa szarża polskich firm w najdroższym sporcie świata - Formule 1. Debiutujący w Formule 1 malezyjski team Lotus jest szóstym zespołem, jaki skompletował kierowców na przyszłoroczną rywalizację w ramach mistrzostw świata.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Hyundai zaprezentuje nowy model o nazwie ix35. Czym charakteryzują się żywe języki? Lingwiści powiedzą, że ewoluowaniem. Prokuratura Rejonowa Wrocław - Krzyki Zachód wydała list gończy za mężczyzną poszukiwanym w związku z podejrzeniem o zabójstwo.Prezes koncernu Toyota, Akio Toyoda, zapowiedział w czwartek, że wystąpi w przyszłym tygodniu przed komisją Izby Reprezentantów Kongresu aby wyjaśnić przyczyny i okoliczności wycofania do naprawy dużej ilości samochodów tego koncernu. Jaki widok wywołuje u kierowców najszybsze bicie serca? W miejscowości Linthe pod Berlinem odbyła się prezentacja zespołu ŠkodaCastrol Rally Team.

Złodzieja trafili w kręgosłup


Policjanci z Bytomia strzelali do mężczyzny, który uciekał skradzionym seatem i próbował ich potrącić. Ścigany z raną postrzałową trafił do szpitala - poinformował w niedzielę zespół prasowy śląskiej policji.

Przyszedł na własny pogrzeb!


Brazylijczyk, którego uważano za tragiczną ofiarę wypadku samochodowego, wywołał panikę wśród swych bliskich, gdy przyszedł cały i zdrowy na własny pogrzeb - napisała w środę brazylijska prasa.

Polski autokar w ogniu


Wczoraj, na niemieckiej autostradzie zapalił się polski autokar.

Bentley continental flying star


"Shooting brake" to rodzaj nadwozia, który skonstruowano z myślą o... Hmm... I tutaj właśnie pojawia się problem, bowiem krzyżówka kombi z coupe nie łączy w sobie ani przestrzeni tego pierwszego, ani też urody tego ostatniego.

Lepiej omijać Zakopane


Poważne utrudnienia czekają kierowców w Zakopanem. W poniedziałek rozpoczynają się tam remonty dróg w ramach projektu "Góral*ski", współfinansowanego z funduszy unijnych.