Getin Noble Bank spodziewa się wzrostu sprzedaży kredytów kdk


Getin Noble Bank spodziewa się wzrostu sprzedaży kredytów kwartał do kwartału, bank chce m.in. zwiększać sprzedaż kredytów gotówkowych, utrzymując wysokie marże. Bank nie widzi potrzeby emisji akcji - poinformowali w piątek przedstawiciele banku.

Resort skarbu opublikuje w pierwszym tygodniu marca zaproszenie do składanie ofert, a następnie negocjacji w sprawie zakupu należących do Skarbu Państwa akcji spółki Ruch - poinformowało w czwartek ministerstwo. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny TU Europa - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie. Europejskie giełdy w większości zakończyły piątkową sesję zwyżkami, ale przebieg notowań trudno uznać za oznakę mocniejszej siły popytu. Najważniejsze indeksy otworzyły się na plusach i choć początek przyniósł spadki, to szybko zostały one zatrzymane, a rynki powróciły do zwyżek.Wartość dywidendy na akcję z zysku osiągniętego w 2008 roku wyniesie 0,34 zł - poinformowała Ipopema we wtorkowym komunikacie. Zniszczenia w środowisku morskim Zatoki Meksykańskiej po spowodowanym wybuchem platformy wiertniczej wycieku ropy mogą przynieść gospodarce miliardowe straty. Według działu energetycznego agencji ratingowej Fitch, koszty powstrzymania wycieku i oczyszczenia okolicznych akwenów mogą sięgnąć od 2 od 3 mld dolarów. W ostatnich miesiącach z brytyjskiego rynku pracy zniknęło około pół miliona Polaków - wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zlecenie rządu brytyjskiego. Gdzie się oni udali? - zastanawia się "Dziennik Polski"

Mary Higgins Clark, autorka thrillerów, których w samych USA sprzedano dotąd ponad 80 mln egzemplarzy, stworzyła kolejną zagadkę, tym razem ze sobą w roli głównej, kupując ` 2,95 mln dol. członkostwo w chicagowskiej giełdzie opcji (CBOE).

- Comarch prowadzi obecnie w Krakowie i Monachium rozmowy o joint venture ze spółką Inspur, jednym z dwóch największych chińskich dostawców IT - poinformował Comarch w piątkowym komunikacie prasowym. Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne zmiany głównych indeksów, a inwestorzy dokonywali ostatnich korekt w swoich potfelach w oczekiwaniu na koniec pierwszego kwartału. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,11 proc. do 10.907,34 pkt. To najwyższy poziom tego indeksu od końca sierpnia 2008 roku.

Piątek przed trzydniowym weekendem przyniósł lekkie osłabienie złotego, ale przyszłość polskiej waluty jest w rękach EU i MF. Motywem przewodnim dla komentarzy giełdowych jest ostatnio sytuacja w Grecji i innych krajach europejskich o wysokim zadłużeniu. Nakręca się spirala awersji do euro i psychologiczne nastawienie do tej waluty jest tak skrajnie negatywne, że hipotezy całkowitego rozpadu wspólnej waluty UE (jeszcze niedawno brzmiące wręcz absurdalnie) są traktowane teraz jako ważny głos w dyskusji. Gazprom ograniczył dostawy gazu na Białoruś o 30 proc. od godz. 10 czasu moskiewskiego (8 czasu polskiego) - poinformował prezes rosyjskiego koncernu Aleksiej Miller. Kolejne redukcje dostaw mają następować zgodnie z przyjętym harmonogramem.Czy mogę skorzystać z pakietu antykryzysowego, jeżeli prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej? Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej spotkają się dzisiaj w Brukseli, by wypracować nowe regulacje dla rynku funduszy hedgingowych, obwinianych o pogłębianie kryzysu finansowego ostatnich lat. W największym stopniu przepisy dotkną Wielkiej Brytanii - tam działa 80 proc. takich europejskich instytucji. Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia do projektu ustawy, która ma rozwiązać problem gruntów pod linie przesyłowe, tzw. prawo drogi. Projekt przewiduje utworzenie specjalnych korytarzy, w których przedsiębiorcy będą mogli lokować urządzenia przesyłowe.

GDDKiA ogłosiła przetarg na wybór projektanta i wykonawcy A1


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór projektanta i wykonawcy budowy odcinka autostrady A1 o długości ok. 40 km, od Strykowa do węzła Tuszyn - poinformował rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj.

Większe szacunki ws. wycieku ropy w Zat. Meksykańskiej


Stany Zjednoczone w swych najnowszych ocenach znacząco zwiększyły rozmiar wycieku ropy do Zatoki Meksykańskiej po katastrofie platformy wiertniczej koncernu BP.

Kowalski: Rosjanie nie powinni łączyć dostaw gazu z zarządzeniem EuroPolGazem


Strona rosyjska nie powinna łączyć kwestii związanych z zarządzeniem spółką EuroPolGaz z podpisaniem kontraktu na dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu do Polski po 2010 roku - uważa członek zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego w Kancelarii Prezydenta Janusz Kowalski.

Polskie Stocznie warte 100 tysięcy


Sto tysięcy złotych wynosi kapitał zakładowy spółki Polskie Stocznie, która ma zarządzać majątkiem upadłych zakładów w Gdyni i Szczecinie - wynika z wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, do którego dotarło Polskie Radio Szczecin. To minimalny wkład właściciela do założenia spółki akcyjnej.

HMV - mniejsze straty


HMV w I połowie roku obrachunkowego zmniejszył wielkość straty oraz zwiększył swój udział w rynku.