Merkel: Potrzebny mocny sygnał


Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek za ratyfikacją poprawek do umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym, które m.in. wzmocnią pozycję Polski w funduszu i zwiększą nasz wpływ na decyzje podejmowane przez tę organizację.



W II kwartale gospodarka USA zmniejszyła się o 1 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku - wynika z danych po korekcie opublikowanych przez Departament Handlu. To czwarty kwartał z rzędu, kiedy amerykańskie PKB spada

Według ministra ds. energii Arvydasa Sekmokasa terminal ma być gotowy za trzy lata. Stolica Podlasia chce pozyskać w tym roku 200 mln zł. Emisja jest przewidziana na drugą połowę roku.

Komisja Nadzoru Finansowego sprzeciwia się zmianom organizacyjnym, mającym zwiększać wpływ zagranicznych udziałowców w bankach działających w Polsce - ujawnia "Parkiet". ... Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).10 czerwca w Zawadzie Pilickiej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie. Do nowego Zarządu zostali wybrani: Katarzyna Muszkat, Jerzy Chachuła, Roman Walkowiak ,Krzysztof Zborowski i Waldemar Szulc a na jego czele po raz kolejny stanął Jan Kurp Zaktualizowana strategia Grupy Lotos zostanie przedstawiona w czerwcu, poinformował prezes spółki Paweł Olechnowicz we wtorek. Dokument ma dotyczyć głównie dalszego rozwoju segmentu poszukiwawczo-wydobywczego i jego finansowania, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Jedynie pięć polskich miast i powiatów dostało w piątek zgodę Komisji Europejskiej na przedłużenie terminów dostosowania do surowych unijnych przepisów w zakresie jakości powietrza.

Prezes CEZ-u wejdzie do rady dyrektorów MOL-a


Jak poinformował „Parkiet”, prezes CEZ-u Martin Roman wejdzie do rady dyrektorów węgierskiego MOL-a.

Kaczyński o gazie łupkowym: to może być wielki interes dla Polski


Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński mówił w piątek w Łebieniu (woj. pomorskie) o ogromnym znaczeniu, jakie może mieć dla Polski wydobycie gazu z łupków. To może być wielki interes dla całego kraju - ocenił.

Straciliśmy Grażynę Gęsicką, Aleksandrę Natalli-Świat, Pawła Wypycha...


W katastrofie prezydenckiego samolotu oprócz Sławomira Skrzypka zginęły jeszcze co najmniej trzy ważne dla polskiej gospodarki postacie: Grażyna Gęsicka, Aleksandra Natalli-Świat i Paweł Wypych.

Bank Millennium miał 87 mln zł straty w III kw. głównie przez nadzwyczajne rezerwy


Royal Bank of Scotland opublikował w piątek wyniki finansowe. Pomimo solidnego wsparcia, jakie bank otrzymał od brytyjskiego rządu, jego strata netto sięgnęła w III kwartale 1,8 mld funtów, czyli 3 mld dol. Zarząd oczekuje powolnej poprawy.

Electrolux bliski wykupienia Daewoo Electronics za 400 mln dol.


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy codziennie, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Każdy może złożyć zamówienie na kalandarze w naszej firmie. Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy codziennie, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Każdy może złożyć

http://kalendarz.eu/ kalendarzy

zamówienie na kalandarze w naszej firmie. Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach do produkcji kalendarzy reklamowych. Dla stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy szybki i zawsze na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym w dowolnej technice kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach do produkcji kalendarzy reklamowych. Dla stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy szybki i zawsze na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym w dowolnej technice