Cena emisyjna akcji ABC Data ustalona


Na podstawie wyników procesu budowania księgi popytu cena emisyjna akcji ABC Data oferowanych w ofercie publicznej została ustalona na 2,35 zł za sztukę. Arthur Holding GmbH oraz MCI Private Ventures FIZ odstąpili od sprzedaży swoich akcji ze względu na zbyt niską cenę - podała spółka w komunikacie prasowym.

Związek Maklerów i Doradców zrzeszający około połowę osób z licencją chce, aby pomysł likwidacji państwowych egzaminów był tematem kampanii prezydenckiej. Dlatego zwrócił się do kandydatów na prezydenta z zapytaniem, czy zawetują proponowane zmiany - pisze "Parkiet". W minionym tygodniu średnie i małe spółki kontynuowały dobrą passę natomiast WIG-20 poruszał się w ograniczonym zakresie, ale ostatecznie w perspektywie tygodnia odnotował spadek. WIG-20 był jedynym z głównych indeksów, który nie zdołał potwierdzić nowego szczytu i zarazem hossy na pozostałych indeksach. Na światowej rynki powróciła duża niepewność. WIG20 stracił wczoraj ponad 3% i notuje obecnie poziom 2356,51 pkt. Słabo poradziły sobie w środę także parkiety w Stanach Zjednoczonych. S&P500 stracił 0,51%, DJIA 0,63%, a technologiczny NASDAQ 0,82%.Na początku przyszłego roku małopolskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będą mogły skorzystać z funduszy pożyczkowych finansowanych ze środków unijnych. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie ponad 85 mln zł. Związki zawodowe działające w KGHM Polska Miedź SA nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego strajku generalnego, związanego z zapowiedzią sprzedaży 10 proc. akcji spółki w 2010 r. W poniedziałek związkowcy mają rozmawiać w sprawie działań, jakie mogliby podjąć w celu ratowania - jak mówią - polskiej miedzi. Stabilność wspólnej waluty europejskiej jest także w interesie Wielkiej Brytanii, mimo że nie zamierza ona przyjąć euro - oświadczył w piątek w Berlinie nowy brytyjski premier David Cameron.

Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w komunikacie. Uzasadnienie tej decyzji Rada przedstawi o godz. 16.

Ceny akcji na świecie spadały dziś w reakcji na gorsze od oczekiwań dane makroekonomiczne i rozczarowujące - w niektórych przypadkach - raporty kwartalne. Marzenia rządu o wielkiej prywatyzacji z hukiem rozbiły się o rzeczywistość. W tym roku z planowanych 12 miliardów złotych do kasy państwa wpłynęło zaledwie 4 miliardy.

Minister finansów Irlandii Brian Lenihan ogłosił w tym tygodniu decyzję o obcięciu wynagrodzeń pracowników sektora publicznego o 5-15 proc. Przedstawiając budżet na najbliższy rok, zaznaczył, że ma to rządowi zaoszczędzić 1,3 mld euro. Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem wszystkich głównych indeksów, ale skala zwyżek nie przekroczyła progu 0,5%. Już niedługo w polskich sklepach kupimy tylko takie jajka, które zniosła zadowolona z życia kura. Podobno będzie smaczniejsze od tych, które jemy teraz. A już na pewno my będziemy czuć się lepiej, wiedząc, że producentka tego jaja ma się dobrze - pisze "Polska The Times".Dzisiejsza sesja europejska przyniosła umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN przez jej większą część utrzymywał się pod psychologiczną barierą 4,00, swoje minimum notując w pobliżu 3,9650. W najbliższym czasie poziom 4,00 będzie pozostawał kluczowy dla notowań euro względem złotego. Jeśli nie nastąpi szybki powrót ponad tę wartość, perspektywy rysujące się przed polską walutą ulegną poprawie. Są kłopoty z dostępem do internetowego systemu transakcyjnego mBanku. Część klientów nie może zalogować się do swojego konta, alarmują nasi internauci na platformę Kontakt TVN24. - Pracujemy nad rozwiązaniem problemu i przywróceniem pełnego dostępu do systemu tak szybko, jak będzie to możliwe - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl rzecznik banku Krzysztof Olszewski. Gold prices rose above $1,100 an ounce in Europe on Monday, with buying prompted by concern over the outlook for the currency markets ahead of a meeting of Eurogroup ministers in Brussels late in the day.

Czerwona Gwiazda jak krzyżówka Linuksa i Windowsa


Korea Północna opracowała własny system operacyjny. Jest oparty na Linuksie, ale korzysta też z wielu rozwiązań stosowanych w Windowsie. Czerwoną Gwiazdę specjaliści uznali jednak za przestarzałą o 10 lat, a jej głównym celem istnienia ma być inwigilacja użytkowników.

Nie wolno wyłączać telefonów tym, którzy nie płacą


Urząd antymonopolowy uznał za nielegalne wyłączanie telefonów komórkowych abonentom, którzy nie płacą rachunków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Firmy telekomunikacyjne będą musiały zmienić dotychczasowe umowy.

Spuścizna po Jacksonie do końca roku przyniesie 200 mln dol.


Spadek po Michaelu Jacksonie tylko do końca tego roku powiększy się o 200 mln dol., głównie za sprawą zwiększonej sprzedaży jego albumów oraz planowanego filmu, w którym wykorzystany zostanie m.in. materiał wideo z ostatnich prób piosenkarza przed planowaną serią koncertów - oszacował John Branca, jeden z prawników zarządzających jego majątkiem.

Oszukane piwo w Holandii


W Amsterdamie bary i restauracje powszechnie oszukują smakoszy piwa. Z beczek znanych marek sprzedają tanie wersje złocistego trunku.

Celnik zajrzy ci do paczki


Paczka z suszonymi grzybkami od babci? Przesyłka po wygranej internetowej aukcji? Może stryjek przysyła swoją nalewkę? Do każdej z tych przesyłek będzie mógł zajrzeć... celnik. Nowe przepisy dają im prawo rewizji przesyłek przesyłanych pocztą.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy codziennie, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Każdy może złożyć zamówienie na kalandarze w naszej firmie. Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy codziennie, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Każdy może złożyć

http://kalendarz.eu/ kalendarzy

zamówienie na kalandarze w naszej firmie. Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach do produkcji kalendarzy reklamowych. Dla stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy szybki i zawsze na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym w dowolnej technice kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach do produkcji kalendarzy reklamowych. Dla stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy szybki i zawsze na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym w dowolnej technice