Czyżby sytuacja zaczęła się stabilizować?


Ostatnie czasy przyzwyczaiły nas, że weekendy przynosiły szereg rewelacji, które owocowały zawirowaniami na rynku walutowym. Tego również można było spodziewać się po minionym weekendzie, zwłaszcza, że w piątek ministrowie finansów państw UE debatowali nad wzmocnieniem dyscypliny budżetowej.

Spółka Asseco South Eastern Europe (ASEE) miała zysk netto w wysokości 47,28 mln zł zysku netto w I połowie 2009 r. wobec 21,69 mln zł zysku netto w analogicznym okresie poprzedniego roku, wynika z raportu Asseco Poland. ASEE ma w III kw. zadebiutować na GPW. - W zakładach Fiata w Polsce nie planuje się redukcji pracowników - oznajmił wiceminister spraw zagranicznych Włoch Alfredo Mantica, składający wizytę w Warszawie. Tak odniósł się do przedstawionego niedawno planu strategicznego koncernu. An Exxon Mobil-led consortium has beaten rival Russian, French and Chinese groups to bag initial rights to develop Iraq's West Qurna field, adding momentum to Iraq's efforts to unlock its oil riches.Venezuelan President Hugo Chavez said on Saturday he had opened talks to buy a supermarket chain owned by France's Casino, a month after expropriating another chain owned by the same group. Z dniem 5 sierpnia 2009 r. na mocy ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy z dnia 7 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 115, poz. 958, dalej „Kodeks pracy”) weszły w życie przepisy dotyczące obowiązku wyznaczania przez pracodawcę pracowników odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową. Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minimalnych plusach.

Z kryzysem najlepiej poradziły sobie firmy obsługujące nieruchomości, energetyczne, zajmujące się ochroną środowiska, łącznością, opieką zdrowotną, i to one mają najlepsze perspektywy rozwoju - wynika z raportu przedstawionego we wtorek przez PKPP Lewiatan.

Kurs EUR/USD przez cały dzisiejszy dzień utrzymywał tendencję spadkową. Udało się zejść do poziomu 1,3550, jednak w tym miejscu spadki zostały spowolnione. Pierwszy odwiert wykonany na pakistańskim obszarze objętym koncesją należącą do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa potwierdził, że występują tam ślady gazu - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

French Finance Minister Christine Lagarde reaffirmed Sunday that France probably won't meet the European Commission's revised goal for France to bring its budget deficit down to 3% of gross domestic product by 2013, but said this should be possible a year later. Spadki na amerykańskiej giełdzie. Na zamknięciu notowań wskaźnik Dow Jones Industrial spadł o 1,21 proc. do 9.762,69 pkt. Nasdaq zniżkował 2,67 proc. do 2.059,61 pkt., a indeks S&P 500 spadł o 1,95 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.042,63 pkt. Nie trzeba szukać daleko, by znaleźć podobną serię do obecnej. Kiedy pod koniec października WIG20 utworzył nowy szczyt, kolejne dni przyniosły korektę, podobną do obecnej.Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w grudniu spadła do 5,45 mln w ujęciu rocznym - podało w raporcie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem wszystkich głównych indeksów, ale skala zwyżek nie przekroczyła progu 0,5%. Sytuacja w gospodarce światowej poprawia się, ale proces ożywienia będzie powolny i wciąż jeszcze istnieje wiele zagrożeń dla jego trwałości - powiedział przewodniczący Rezerwy Federalnej, Ben Bernanke w piątek.

GM spłaca kredyt i odzyskuje pełną kontrolę nad Oplem


Amerykański koncern General Motors spłaci we wtorek ostatnią ratę kredytu pomostowego, udzielonego latem spółce Opel przez niemieckie władze - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w koncernie.

Złoty najstabilniejszy w regionie?


W porównaniu z innymi walutami regionu złoty powinien charakteryzować się większą stabilnością - ocenia Sławomir Skrzypek, prezes NBP.

Wzrost zamówień na dobra trwałe w USA w lipcu


Zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły w USA w lipcu o 4,9 proc. mdm - poinformował w środę Departament Handlu w komunikacie.

Polska krytykuje KE za dzielenie krajów UE ws. klimatu


Minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz skrytykował KE, że zamiast przekonywać USA i Chiny do walki z ociepleniem klimatu, znowu powraca do debaty o coraz ambitniejszych zobowiązaniach UE, odnawiając podziały na biedne i bogate kraje członkowskie.

U.S. wants constructive talks on China's currency


The United States wants constructive not confrontational talks with China about the value of its currency, a top State Department official said of an issue that has added to recent Sino-U.S. strains.